OZÓNOVÁ DEZINFEKCIA

Ozónovanie vykonávame v priestoroch, kde je vyžadovaný vyšší stupeň dezinfekcie. V prípade vzniku rizika prenosu infekcie vzduchom. Ozón ekologicky dezinfikuje vzduch a všetko čo sa nachádza v priestore. Ničí baktérie plesne, vírusy, mikroorganizmi a odstraňuje pachy.

Ozón dezinfikuje niekoľko násobne účinnejšie a rýchlejšie ako chlór, ktorý môže spôsobovať zdravotné problémy. Vyznačuje sa mimoriadne silnými oxidačnými vlastnosťami. Po ukončení dezinfekcie sa rýchlo rozkladá na dvojatomárny kyslík bez prítomnosti ďalších nežiadúcich reziduálnych zložiek.

Dezinfekcia ozónom rýchlo a účinne ničí 99,99% zdravotne závadných baktérií, vírusov a plesní. Vyznačuje sa výnimočne silnými oxidačnými vlastnosťami a vďaka veľkosti svojej molekuly má schopnosť prenikať do všetkých miest a pórov materiálov.

Ozón tiež ničí znečistenie chemického pôvodu spôsobené chemickou reakciou plastov, kobercov, izolácií, farieb a lakov. Dostane sa aj na miesta, kam nedosiahnu tekuté chemické prostriedky.

Ozón sa výborne hodí na čistenie interiérov, vozidiel alebo klimatizácií. Výkonný ozónový generátor je predpokladom aby sa dosiahla kritická koncentrácia ozónu, kedy dochádza k dezinfekcii.

Ako prebieha dezinfekcia ozónom v byte/kancelárii?

Ozónový generátor umiestnime do dezinfikovaného priestoru. Z priestoru je potrebné odstrániť všetky zvieratá i rastliny. Podľa veľkosti dezinfikovaného priestoru (v m3) nastavíme potrebný čas pôsobenia.

Počas dezinfekcie je miestnosť uzatvorená, v prípade potreby vstupuje do miestnosti iba obsluha generátora ozónu. Po ukončení časovača cca. 20 minút počkáme a miestnosť vyvetráme. Dezinfekcia je ukončená.

Cenník:

Kancelárske/bytové priestory do 30m2 (cca 84m3)……………33€

Kancelárske/bytové priestory do 60m2 (cca 170m3)……………53€

Kancelárske/bytové priestory do 100m2 (cca 280m3)……………72€

Doprava je účtovaná zvlášť (Žilina a okolie +10km doprava grátis)